התחבר לאתר

אינטרנט על חשמל,למה ואיך משיגים?

אינטרנט על חשמל,למה ואיך משיגים?

הודעהעל ידי unique » 01:47 10/12/10

שלום
יצא לי לראות במספר חנויות,מעין שקע לחיבור האינטרנט דרך החשמל.הייתי שמח לדעת אם הדבר הזה עובד,איך הוא עובד ומה הוא שווה,אני יודע שיש בקרית שמונה ניסוי של חברת החשמל כדי להכניס בעוד כמה שנים אינטרנט על תשתית החשמל בארץ.הבנתי שתהיה להם מהירות ממש גבוהה ואני יודע שהתשתיות שלהם בכמה רמות מעל הוט ובזק.
הייתי שמח לקבל חוות דעת(בנוגע למצב בתחום כרגע) ממי שמבין בנושא הספציפי על כל העניין של אינטרנט "חשמלי" .
כל עניין השקעים שאמורים להביא אינטרנט לממ"דים למיניהם וכדומה
תודה רבה
גיא

unique
משתמש פעיל
משתמש פעיל

Re: אינטרנט על חשמל,למה ואיך משיגים?

הודעהעל ידי eyal » 13:55 10/12/10

תשמע אני יחד איתך הנושא הזה מאוד מעניין אותי

הייתי רוצה לקבל עוד פרטים בנושא אם מישהו מכיר ויודע.

אייל.

eyal
משתמש פעיל
משתמש פעיל

ניסיון מקצועי: ללא ניסיון
אזור: מרכז

הודעהעל ידי BarSingfer » 14:45 10/12/10

השקעים שראית הם שקעים שאתה מחבר אליהם כבל רשת ישיר(רגיל). זה עובד על כך שאתה יכול לחבר כבל מהראוטר(או מהמחשב עצמו במקרה של מודם בלבד!) למתאם הזה שמחובר לחשמל. מתאם שני מחובר לחיבור חשמל אחר וממנו מחובר כבל נוסף למחשב השני. האינטרנט יעבוד כמו חיבור רגיל של רשת קווית.
יש בעיה קטנה מאוד- המהירות של ההעברה משתנה ותלויה ברשת החשמל, בגודל הבית, עומס החשמל בבית ובטופולוגיה של רשת החשמל.
לדוגמא: בבית קטן שאין בו הרבה עומס על החשמל הקצב ההעברה יהיה בערך 10-20Mbit לשניה.
בבית גדול או בית ישן שיש בו יותר עומס והרבה שימוש בחשמל הקצב ההעברה יהיה בערך 2-5Mbit לשניה.
בנוסף לכך יכול להיות שתהינה בעיה בהקמת רשת כזאת בבית שלך מכיוון שיכול להיות עומס רציני שיגרום לכך שבכלל לא יעבורו הנתונים בין שני המקורות ובכך לא תהיה רשת ולא אינטרנט.
הרשת הזו מספקת בעיקר לגלישה בסיסית, להעברת נתונים בסיסיים ברשת, אך לא מספיק להעברת קבצים ונתונים גדולים ברשת ולכן אם הדרישה שלך, בין היתר, היא להעביר קבצים גדולים ונתונים ברשת-הייתי ממליץ לך לוותר על זה ולרדת מזה. אם אתה בכל זאת צריך דרך להתחבר והרשת האלחוטית בבית לא מספיקה במהירות ובמרחק, הייתי ממליץ לך לרכוש access point שזה מעין מגביר קליטה ובכך תוכל להגדיל את טווח הקליטה של הרשת האלחוטית. אם בכל זאת אתה מתעקש על קווי, אתה יכול להרים בבית תשתית של רשת קווית שתיהיה יותר מסובכת להקים-צריך לקדוח בקיר ולהעביר כבלים(בדרך כלל עבודה של איש מקצוע-שיקול כספי נוסף).
לגבי התשתית דרך החשמל שציינת זו תהיה דרך התחברות לאינטרנט שתעבוד דרך מכשירים(כמו ראוטר או מודם) שמחוברים לרשת החשמל ובעצם יקחו את האינטרנט כמו שכיום יש באינטרנט הכבלים והADSL.
רשת החשמל שתהיה, היא יותר מורכבת ממה שמוכר כיום והיא תוכל להיות מהירה ויציבה יותר ממה שקיים בשוק. חסרון שעולה לי בראש זה עומסים על החשמל שקיים יומיום ואם יהיה אינטרנט זה יהיה עמוס עוד יותר ממה שעכשיו וזה יכול לגרום לבעיה-אם תהיה הפסקת חשמל גם לא יהיה אינטרנט.

מקווה שהבהרתי לך את הנושא בצורה הטובה ביותר. הנושא הוא מורכב ואני יכול לדבר איתך עליו עד מחר. אשמח אם עדיין לא ברור לך משהו או שאתה מעוניין להבין יותר, תשאל שאלות יותר ספציפיות ואני אשמח לענות לך על כל השאלות שתשאל. תעשה את השיקול הנכון לפי הנתונים שנתתי לך ותחליט אם מתאים לך אינטרנט על חשמל או אלחוטי.

בהצלחה,
בר.

BarSingfer
עורך ראשי

ניסיון מקצועי: בין שנתיים לשלוש שנים
אזור: ירושלים והסביבה

הודעהעל ידי unique » 06:24 11/12/10

קודם כל תודה על התגובה העניינית ומעניינת,לפי מה שאתה אומר זה יעיל בבתים פרטיים עם קומות שיש בהם בעיות קליטה לראוטר(המלצתי לחבר עם בעיה כזאת לקנות ראוטר עם טווח של קילומטר,פתר את הבעיה יופי).יש לי 3 לפטופים בבית והדבר המעיק הוא להעביר קבצים בתוך הרשת הביתית (האלחוטית כמובן).לפי מה שאתה אומר אם יש עומס על החשמל בבית אז ההעברה היא באותו קצב כמו האלחוטי,אני עם ראוטר של הוט כי אין לי עצבים להתעסק בזה בעצמי והם פותרים לי את הבעיות בלי שאתאמץ יותר מדי.
בקשר לתשתיות החשמל שנצטרך כדי לגלוש,התחילו כבר לקדם בארץ תוכניות לתחנת אנרגיה אטומית שתספק חלק גדול מצריכת החשמל בארץ,יש כבר שטח מוכן באזור שיבטה בדרום ורק צריך להחליט מה ואיך.יש גם דרכים לעשות את זה בצורה כזאת שהפסולת הגרעינית תהיה קטנה מאוד ולא תזיק,אבל במקרה כזה יצטרכו לבנות תחנות קטנות,זאת גלישה לנושא אחר אבל מבחינת היכולת והעומס לא תהיה בעיה לספק גלישה שלדעתי תהיה הרבה יותר מהירה מהתשתיות שקיימות היום.גם הגלישה לחו"ל תהיה הרבה יותר מהירה כי לא נצטרך לשבת מדינה שלמה על כבל מסכן אחד כדי לגלוש החוצה מהמדינה.
בגדול,לדעתי כשנגיע ליום הזה עדיף אינטרנט חשמלי.את חברת החשמל לא צריך להכריח לבנות תשתיות (בניגוד לבזק והוט שמשקיעות רק כשאין ברירה).וקשר לעומס בבית,במידה והבית ישן אפשר להחליף חיווט ולהגדיל את כמות האמפר בבית ופתרנו את הבעיה די בקלות...
נקווה שהיום הזה יגיע מהר, כי לדעתי זאת בדיחה שאני מתקשר לבזק ומבקש להתקין תשתית של אינטרנט ולמרות שאני גר באמצע המדינה (חולון) ובאמצע העיר.הנציג מגמגם לי שבגלל בעיות בירוקרטיה אין באיזור שלי תשתיות NGN ויש מקסימום 5 מגה.העיקר לפרסם שיש לנו אינטרנט מהיר ורשת פרטית,ולשכוח לציין שזה קיים בקושי ב 20 אחוז מהמדינה.
ודרך אגב,גם כיום כשיש הפסקת חשמל אין אינטרנט :)

unique
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הודעהעל ידי WebsGhost » 07:15 11/12/10

זה שאין אינטרנט כשיש הפסקות חשמל זה ברור...אלה אם כן יש לך מודם שאפשר לחבר לו סוללות (הצעה לסטראטאפ?...יכול להיות :) )
תמונה

WebsGhost
מנהל האתר

ניסיון מקצועי: בין ארבע לחמש שנים

הודעהעל ידי eyal » 13:19 11/12/10

מודם על סוללות ?
מה עם המחשב? מחשב על סוללות חחחח
תקנה גנרטור סגור סיפור
אני מסכים עם העברת התשתית כולה לתשתית חשמל יחסוך את התלות בתשתית נוספת
לגבי הפסקות חשמל - צריך גם לנוח מהמחשב זה טוב לפעמיים :D

eyal
משתמש פעיל
משתמש פעיל

ניסיון מקצועי: ללא ניסיון

הודעהעל ידי BarSingfer » 14:27 11/12/10

תראה אם עיקר השימוש שלך ברשת זה העברת קבצים ונתונים דרך הרשת, אמליץ לך ללכת על כיוון של ראוטר טוב יותר או אפילו access point שיגביר לך את הקליטה בבית.
הבעיה עם השקעים האלה היא שקצב העברה הוא יחסית איטי אם אתה תשתמש ב3 מחשבים וזה גם יגרום לעומס על החשמל. כיום בשוק יש ראוטרים עם קצב העברה של 300mbit בתקן N שמאוד מומלצים לעניין שאתה מדבר עליו. תקן הN הוא גם בעל טווח קליטה גדול יותר ומגיע לקצב מהיר יותר ממה שתגיע עם המתאמים האלה.
בכל מקרה זו החלטה שלך בעניין ואני רואה שאתה די מבין בעניין הזה משהו, אז לפי דעתי אני הייתי ממליץ לך ללכת על ראוטר חזק וטוב יותר ובינתיים לא להתפתות ללכת על הרשת חשמל דרך מתאמים.

בהצלחה,
בר.

BarSingfer
עורך ראשי

הודעהעל ידי unique » 16:11 11/12/10

את האמת בר,ניסיתי פעמיים להעביר קבצים ברשת,אחרי שהבנתי מה הולך ירדתי מהעניין.ההארדיסק הנייד שלי מעביר יותר מהר מאשר כל רשת שקיימת כיום,קצת מעצבן להתעסק עם החוטים והחשמל(כמובן שקניתי אחד עם מקור חשמל משלו) אבל תענוג לראות איך זה עובד,דרך אגב המלצה חמה,במחסני חשמל יש מבצע(אני מקווה שהוא לא נגמר או אזל המלאי),seagate 1 TR עלה לי 300 שקל,הוא עם ספק חשמל ומאוד מהיר,יש 2 TR שעולה 500 שקל.
לב,אני יכול להפעיל את המודם שלך עם סוללות כבר עכשיו.יש את השנאים הקטנים שנראים כמו מצבר,בעיקר בצה"ל.ואייל,אנשים קונים היום כל דבר אפשרי רק כדי שהמחשב ימשיך לעבוד.במקרה הגרוע קונים סוללה נוספת לנייד וגולשים דרך אינטרנט סלולרי.אין גבול להתמכרות...
מתי לאחרונה קראתם ספר טוב...?ולא אני לא מתכוון לספר שקשור למחשבים...:)

unique
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הודעהעל ידי BarSingfer » 17:28 11/12/10

כמו שאמרתי ואתה ראית בעצמך. העברת קבצים דרך המתאם הזה לא משהו שכדי כי זה לוקח הרבה מאוד זמן ולא מומלץ כי זה סתם יקח הרבה זמן.
אני שמח שיכולנו לתת לך מענה לשאלותיך ולהבהיר יחד איתך את הנושא של חיבור רשת קווית דרך רשת החשמל.
אשמח לראותך שוב במערכת הפורומים שלנו ומקווה שתוכל ביחד איתנו להבהיר נושאים נוספים וחשובים.

נ.ב- גם כיום ניתן לקרוא ספר דרך המחשב ודרך מסכים ומכשירים מיוחדים, כך שגם אם אתה קורא ספר, ניתן עדיין להיות באינטרנט ואין גבול להתמכרות.

בהצלחה,
בר.

BarSingfer
עורך ראשי

הודעהעל ידי WebsGhost » 19:08 11/12/10

eyal כתב:מודם על סוללות ?
מה עם המחשב? מחשב על סוללות חחחח
תקנה גנרטור סגור סיפור
אני מסכים עם העברת התשתית כולה לתשתית חשמל יחסוך את התלות בתשתית נוספת
לגבי הפסקות חשמל - צריך גם לנוח מהמחשב זה טוב לפעמיים :D

למה שלא נעשה מודם סולארי? זה נשמע לי מגניב...בלילה יעבוד על פנסים :)
תמונה

WebsGhost
מנהל האתר

ניסיון מקצועי: בין ארבע לחמש שנים

הבא

חזור אל רשתות תקשורת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד